Kibice Wisły Kraków nie zostaną wpuszczeni na stadion w Niecieczy

Grzegorz Skowron
Fot. IKC

Dla kibiców małopolskiej piłki to będzie hitowe starcie, takie małopolskie derby 1 ligi. W piątek, 1 grudnia 2023 roku, Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmuje na własnym stadionie Wisłę Kraków. Ale zorganizowane grupy kibiców Białej Gwiazdy nie zostaną wpuszczone na trybuny. Władze klubu z Niecieczy swoją decyzję uzasadniają względami bezpieczeństwa.

- reklama -

W najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 roku, odbędzie się mecz 17. kolejki 1 ligi piłkarskiej Bryk-Net Termalica Nieciecza – Wisła Kraków. Początek spotkania o godz. 20.30. Kobicie Wisły, którzy zamierzali pojechać do Niecieczy, by z trybun wspierać swoich piłkarzy, czeka niemiła niespodzianka. Władze klubu, który w piątek będzie pełnił rolę gospodarza, zdecydowały, że zorganizowane grupy kibiców gości nie zostaną wpuszczone na stadion.

- REKLAMA -

Władze klubu z Niecieczy wydały specjalne oświadczenie w tej sprawie. Tłumaczą w nim powody odmowy przyjęcia kibiców Wisły Kraków. „Zgodnie z postanowieniami uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Klub drużyny gospodarza ma prawo nie przyjmować zorganizowanej grupy kibiców drużyny klubu gościa m in. w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy istnieją realne, udokumentowane przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu” – czytamy w komunikacie zarządu Klubu BRUK – BET Termalica Nieciecza Klub Sportowy S.A.

- Advertisement -

W oświadczeniu przypomniano, że 5 sierpnia 2023 roku w Radłowie (a więc w sąsiedniej gminie w stosunku do gminy Żabno, na terenie której znajduje się miejscowość Nieciecza) w trakcie turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m in. kibiców Wisły Kraków, w trakcie którego poniósł śmierć kibic innej drużyny. „W świetle powyższego w przypadku udziału zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie planowanej na dzień 1 grudnia 2023 r. imprezy masowej  zachodzi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników tej imprezy” – argumentują władze klubu z Niecieczy.

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *