Kilkadziesiąt ciosów nożem przyczyną śmierci 94-latki, zabójczynią 24-letnia wnuczka

Fot. PAP/Andrzej Lange

Obrażenia ciała, powstałe na skutek zadania z dużą siłą kilkudziesięciu ciosów nożem w klatkę piersiową, szyję i głowę, były przyczyną śmierci 94-latki, której ciało znaleziono w sobotę w domu w miejscowości Biecz (powiat gorlicki).

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu pokrzywdzonej były obrażenia ciała. Biegły wskazał, że pokrzywdzonej zadano z dużą siłą kilkadziesiąt ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, szyi i głowy. Zdaniem biegłego większość pojedynczych ciosów miała charakter śmiertelny” – poinformowała PAP prok. Justyna Rataj-Mykietyn, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zarzut zabójstwa przedstawiono w niedzielę 24-letniej wnuczce nieżyjącej kobiety. Podejrzana przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. „Z uwagi na trwające czynności oraz dobro rodziny nie ujawniamy treści tych wyjaśnień” – zastrzegła prok. Rataj-Mykietyn.

Wobec 24-latki sąd, na wniosek prokuratury, zastosował tymczasowy areszt.

Zgłoszenie o tym, że w Bieczu najprawdopodobniej doszło do zabójstwa 94-latki, policja otrzymała w sobotę rano. Skierowano tam służby ratunkowe, które w jednym z domów w tej miejscowości znalazły ciało kobiety. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali jej wnuczkę. Według ustaleń prokuratury, to podejrzana zawiadomiła służby.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version