Komendant krakowskiego oddziału żandarmerii wojskowej zatrzymany!

Podzielże się tym

Fot. Żandarmeria Wojskowa (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch funkcjonariuszy żandarmerii – pułkownika Roberta M. i podpułkownika Marcina M. zatrzymano na polecenie warszawskiej prokuratury okręgowej – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy tej prokuratury prok. Szymon Banna. Zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Według portalu rmf24.pl, który napisał o zatrzymaniach, pułkownik Robert M. to komendant krakowskiego oddziału żandarmerii wojskowej.

Rzecznik prokuratury podał w czwartek PAP, że postępowanie w ich sprawie prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Oprócz zatrzymanych płk. M. i ppłk. M. w tej samej sprawie zarzuty usłyszał także mjr Tomasz W., który jednak nie był zatrzymany.

– Obaj zatrzymani funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej są podejrzani o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści oraz ujawnianie wbrew prawu informacji, którymi dysponowali w związku z pełnioną funkcją. Również major W. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień” – powiedział Szymon Banna.

Zaznaczył, że podejrzani zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

– Z uwagi na trwające czynności udzielenie bardziej szczegółowych informacji w tej sprawie nie jest w tej chwili możliwe – zaznaczył prokurator.

Według portalu rmf24.pl, który napisał o zatrzymaniach, pułkownik Robert M. to komendant krakowskiego oddziału żandarmerii wojskowej.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.