Kuba Błaszczykowski kończy piłkarską karierę

Grzegorz Skowron
Fot. PAP/ Piotr Nowak

Podjąłem niełatwą dla mnie decyzję o zakończeniu kariery – oznajmił na swoim Facebooku Kuba Błaszczykowski. Z reprezentacją piłkarz pożegnał się podczas meczu kadry narodowej z Niemcami, teraz żegna się także piłką klubową. Ostatni mecz w koszulce Wisły Kraków rozegrał w 34. kolejce 1 Ligi – wszedł na ostatnie 9 minut spotkania z Górnikiem Łęczna.

- reklama -

O zakończeniu czynnej kariery piłkarskiej Kuba Błaszczykowski poinformował w mediach społecznościowych. „Drodzy Kibice. Każda droga ma swój koniec… Dziękuję bardzo za wielkie wsparcie, które otrzymywałem na każdym kroku. Warto było grać, poświęcać się dla Was. Podjąłem niełatwą dla mnie decyzję o zakończeniu kariery. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam” – napisał na Facebooku.

- REKLAMA -

Kuba Błaszczykowski rozegrał 109 spotkań w reprezentacji Polski. W piłce klubowej debiutował w Wiśle Kraków i w Wiśle zakończył karierę. Największe triumfy w piłce klubowej w Borussi Dortmund. Ostatnie lata w Krakowie to ratowanie Białej Gwiazdy, której Kuba Błaszczykowski jest współwłaścicielem.

- Advertisement -

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *