Matka chciała zabić syna? 12-latek z ranami kłutymi w szpitalu

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Matka podejrzana jest o próbę zabójstwa 12-letniego syna. Chłopiec z ranami kłutymi przebywa w szpitalu w Krakowie; jego stan jest zadowalający. Rany ma także kobieta – dowiedziała się we wtorek Polska Agencja Prasowa od zastępcy prokuratora rejonowego w Wadowicach Zbigniewa Piątka.

Prokurator Piątek w rozmowie z PAP oznajmił, że do dramatycznych zdarzeń doszło w miniony czwartek w Zebrzydowicach. Na szpitalny oddział ratunkowy szpitala w Wadowicach trafiła matka i jej 12-letni syn. Mieli rany kłute. Oboje nadal są hospitalizowani. Dziecko przebywa w placówce w Krakowie. Jego stan się poprawia.

– Prowadzimy w tej sprawie postępowanie przeciwko kobiecie podejrzanej o usiłowanie zabójstwa. Przebywa ona w szpitalu i nie można było wykonać z nią czynności procesowych, dlatego zastosowano obowiązującą od 1 października procedurę: wydawane jest postępowanie o przedstawieniu zarzutu i następnie kieruje się wniosek o tymczasowe aresztowanie – wyjaśnił Zbigniew Piątek.

Sąd podjął już decyzję o trzymiesięcznym areszcie. Prokurator Zbigniew Piątek dodał, że po poprawie stanu zdrowia kobiety, ogłoszony jej zostanie zarzut. Wówczas też zostanie przesłuchana.

Jak dodał, w tej chwili motywy działania kobiety nie są znane.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.