Nastolatkowie z Ukrainy „bawili się” na torach kolejowych

Grzegorz Skowron
Fot. Służba Kchrony Kolei

Dwóch nastolatków z Ukrainy zostało ujętych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Krakowie. – Chłopcy w wieku 13 lat układali kamienie na torach, co mogło doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu, stanowiąc tym samym niebezpieczne zagrożenie dla wszystkich podróżujących pasażerów. Na szczęście w porę zjawili się tam funkcjonariusze SOK, którzy akurat patrolowali krakowski węzeł kolejowy – relacjonują sokiści.

- reklama -

Incydent miał miejsce 9 sierpnia 2023 roku, po południu na szlaku kolejowym Kraków Mydlniki – Kraków Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas patrolu zauważyli dwie osoby przebywające na torach. Osoby te układały kamienie na główkach szyn.

- REKLAMA -

(fot. Służba Ochrony Kolei)

- Advertisement -

Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia, ale natychmiast zostali ujęci przez mundurowych. 13-latkowie pochodzący z Ukrainy podkreślili, że układanie przeszkód na torach było dla nich formą zabawy. Nie byli oni również świadomi, jak tragiczny w skutkach może być jej finał. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

– Przypominamy, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżującym koleją pasażerów – ostrzegają sokiści.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *