Kraków Golden Concerts
W niedzielę 26 marca Kraków Golden Concerts zaprasza na wyjątkowe muzyczne przeżycia w samym sercu Krakowa. Podczas koncertów usłyszysz znane na całym świecie hity muzyki filmowej, serialowej i rozrywkowej. Koncerty będą odbywać się w barokowych salach balowych Pałacu pod Baranami z widokiem na Rynek Główny.
W ramach Kraków Golden Concerts 26 marca odbędzie się koncert:
The World Music w wykonaniu zespołu Brass Riders –
Brass Riders – kwartet dęty blaszany składający się z muzyków Filharmonii Krakowskiej. Zespół powstał w 2019 roku i może pochwalić się bogatym dorobkiem koncertowym w kraju i za granicą. Kwartet Brass Riders wyróżnia niepowtarzalne brzmienie, doskonała jakość, kreatywność i dojrzałość artystyczna dzięki czemu zapewniają słuchaczom prawdziwą muzyczną ucztę.
Skład zespołu: Tomasz Stolarczyk (puzon), Tomasz Gajewski (puzon), Andrzej Tkaczyk (puzon), Jarosław Jastrzębski (tuba).
W programie koncertów muzyka z filmów: Piraci z Karaibów, 007 James Bond, Jak wytresować smoka czy Różowa Pantera oraz utwory z repertuaru światowej sławy artystów i kompozytorów takich jak The Beatles, Frank Sinatra, Denis Armitage, John Philip.Sousa czy Victor Young.
(Opis organizatorów)
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.krakow.pl/kalendarium/1919,object,1,1710320,,krakow_golden_concerts.html
Dagny/Osiecka w Teatrze Variete
W niedzielę 26 marca o godz. 18.00 na scenie Krakowskiego Teatru VARIETE wybrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Dagny Mikoś i zespołu.
DAGNY/OSIECKA to największy w dotychczasowej karierze aktorki Dagny Mikoś projekt artystyczny, w ramach którego zarejestrowała i wydała płytę z dziewięcioma tekstami Agnieszki Osieckiej, z muzyką różnych kompozytorów, do których aranżacje stworzył Mikołaj Babula. Artystka prowadziła także w Internecie szereg działań mających na celu popularyzację twórczości wielkiej, polskiej tekściarki (m.in. LIVE „Porozmawiajmy o Osieckiej czy „Poczytam Wam Osiecką”). Debiutancki album Dagny Mikoś został wyprodukowany po ogromnym sukcesie akcji crowfundingowej: wspieram.to/dagnyosiecka.
Dagny Mikoś jest aktorką i wokalistką pochodzącą z Podkarpacia. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2013) oraz Wydziału Wokalnego Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2018). Od 2013 roku jest związana z zespołem artystycznym Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Przez 10 lat aktorskiej pracy, zbudowała kilkadziesiąt ról teatralnych, radiowych i telewizyjnych. Widzom Krakowskiego Teatru VARIETE jest znana z roli Mamy Norton w spektaklu „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.
Bilety na koncert do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej Teatru.
(Opis organizatorów)
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.krakow.pl/kalendarium/1919,object,1,1710286,,dagny_osiecka_w_teatrze_variete.html
Wisława Szymborska a konteksty nowohuckie
W niedzielę 26 marca W ramach obchodów Roku Szymborskiej księgarnia Cafe NOWA zaprasza na wiosenny spacer literacki, na którym będzie okazja do odnalezienia śladów Wisławy Szymborskiej w Nowej Hucie.
Spacer zaplanowano jako trasę miejsc nawiązujących do jej twórczości i pretekst do zastanowienia się, czy znając więcej faktów z życia poetki, potrafimy zrozumieć więcej z jej poezji…
Spacer poprowadzi Anna Hojwa – od dziecka nowohucianka, od przedszkolaka mol książkowy, od zawsze uwielbia zakamarki Nowej Huty. W poprzednim wcieleniu była bibliotekarką w najstarszym nowohuckim technikum budowlanym. Obecnie przewodzi po Krakowie (Vintage Kraków Tour), pożera książki i zaprasza na odkrywanie królewskiego miasta.
Spacer potrwa około 2h – start spod Teatru Ludowego, a finisz w okolicy Cafe NOWEJ Księgarni.
(Opis organizatorów)
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.krakow.pl/kalendarium/1919,object,1,1710362,,wislawa_szymborska_a_konteksty_nowohuckie_.html
Wystawa na Ekranie w Kinie Mikro
W niedzielę 26 marca Kino Mikro zaprasza na uwielbiany przez widzów cykl Wystawa na Ekranie.
Program:
WIELKANOC W SZTUCE
Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii ludzkości. Phil Grabsky, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność. Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film odkrywa przed widzami różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.
Reżyseria: Phil Grabsky 85′
(Opis organizatorów)
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.krakow.pl/kalendarium/1919,object,1,1710231,,wystawa_na_ekranie_w_kinie_mikro.html