Nowa organizacja ruchu na moście Dębnickim

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

W nocy z niedzieli na poniedziałek zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego – poinformował urząd miasta. Samochody będą poruszać się dwoma pasami przeprawy od strony Salwatora.

- reklama -

Zmiana organizacji ruchu jest związana z kolejnym etapem remontu tej przeprawy oraz przebudową ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez urząd miasta, prace na części mostu od strony Salwatora dobiegają końca, a roboty rozpoczną się teraz na połowie mostu od strony Wawelu. Jednocześnie wykonawca przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki przystąpi do prac na kolejnym odcinku ul. Zwierzynieckiej oraz połowie tarczy skrzyżowania al. Zygmunta Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Marii Konopnickiej.

- REKLAMA -

Jak poinformował krakowski magistrat, od poniedziałku na moście Dębnickim będzie obowiązywał dwukierunkowy ruch pojazdów, po jednym pasie, na jego części od strony Salwatora. Zamknięta zostanie też wschodnia strona skrzyżowania al. Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Krasińskiego do skrzyżowania ul. Powiśle i Retoryka). Zachowany zostanie dwukierunkowy przejazd na linii ul. Powiśle i Retoryka. Dla autokarów turystycznych będzie dostępny parking przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana od strony al. 3 Maja.

- Advertisement -

Pierwotnie planowano, że remont mostu zostanie zakończony 24 października br., ale w trakcie robót pojawiła się konieczność zwiększenia ich zakresu. Wydłuży to prace do końca listopada br.

Według władz miasta naprawa mostu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego – zarówno kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Codziennie z przeprawy tej korzysta ponad 33 tys. pojazdów.

Od poniedziałku, 25 września, od wczesnych godzin porannych obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • Dwukierunkowy ruch pojazdów (po jednym pasie) na moście Dębnickim na jego części od strony Salwatora.
  • Zamknięcie wschodniej strony skrzyżowania al. Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Konopnickiej wraz z odcinkiem ul. Zwierzynieckiej (od al. Krasińskiego do skrzyżowania ul. Powiśle i Retoryka).
  • Zachowanie dwukierunkowego przejazdu na linii ul. Powiśle i Retoryka.
  • Brak możliwości przejazdu autokarów turystycznych w kierunku ul. Powiśle (zakaz ruchu dla pojazdów o wadze powyżej 7,5 ton) – umożliwienie wysadzenia/odebrania pasażerów na istniejącej zatoce parkingowej Kiss & Ride (z możliwością nawracania).
  • Tymczasowy parking dla autokarów turystycznych przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja).
  • Parking dla mieszkańców przy ul. Powiśle (naprzeciwko numerów 2 i 4) – dla ok. 50 pojazdów. Możliwość parkowania dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6.

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej:

Przystanek autobusowy „Jubilat” 03 (w kierunku Muzeum Narodowego) dla linii autobusowych nr 124, 144, 164, 169, 173, 179, 194, 300, 301, 304, 424, 494, 503, 513, 608, 609 i LR0 zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na pasie dzielącym jezdnie al. Krasińskiego.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

(PAP) (AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *