Oddziały rehabilitacji i ortopedii szpitala Dietla zmodernizowane za 20 mln złotych

Podzielże się tym

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Oddziały rehabilitacji i ortopedii Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie zostały zmodernizowane za 20 mln zł ze środków UE i województwa małopolskiego. W czwartek miało miejsce uroczyste otwarcie odnowionych przestrzeni.

– Dzięki modernizacji tych oddziałów możemy mówić o zupełnie nowej jakości opieki nad pacjentami. Ważne jest to szczególnie w kontekście pandemii. Następstwem COWID-19 są m.in. schorzenia układu ruchu, stawów – co obserwujemy u chorych, którzy trafiają do nas – powiedział zastępca dyrektora szpitala im. Józefa Dietla Marcin Mikos.

Na Oddziale Rehabilitacji i Oddziale Ortopedii hospitalizowanych jest łącznie ok. 100 pacjentów.

W ramach modernizacji wyremontowane zostały sale dla chorych, pomieszczenia personelu i zaplecza socjalnego. Wykonano nowe instalacje sanitarne, elektroniczne, zmodernizowano wentylację mechaniczną i klimatyzację. Wykonano też izolację, zabezpieczającą przed zawilgoceniem.

Zakupiono również wyposażenie, w tym meble i komputery, do pomieszczeń oraz nowy sprzęt medyczny, m.in. zestaw do endoskopii kręgosłupa i zestaw do artroskopii).

Koszt modernizacji to 20 mln zł, przy czym 5 mln zł pochodziło ze środków unijnych (REACT-EU) przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii, a 15 mln zł z budżetu województwa małopolskiego.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły