Para prezydencka po raz dziewiąty wsparła Szlachetną Paczkę

Grzegorz Skowron
Dodane przez
2 Min. Czytania
Fot. prezydent.pl

Para prezydencka po raz dziewiąty wsparła Szlachetną Paczkę – projekt Stowarzyszenia „Wiosna”. W tym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przygotowali upominki dla potrzebującej rodziny, w której samotna, chora matka wychowuje syna z niepełnosprawnością intelektualną – poinformowała w sobotę KPRP.

W piątek, 15 grudnia 2023 roku paczki wraz ze świątecznymi życzeniami od pary prezydenckiej zostały przekazane do magazynu, skąd trafią do wybranej rodziny – przekazała Kancelaria Prezydenta RP.

Para prezydencka włączyła się w przedsięwzięcie po raz dziewiąty. „Dary otrzyma tym razem rodzina, w której samotna, chora matka wychowuje syna z niepełnosprawnością intelektualną. W bardzo kosztownej rehabilitacji pomaga córka, która aby opiekować się swoją rodziną, musiała ograniczyć pracę zarobkową” – czytamy na stronach KPRP.

W Pałacu Prezydenckim „Szlachetna Paczka” po raz pierwszy została zainicjowana przez śp. Marię Kaczyńską, która przygotowała pomoc dla wielodzietnej rodziny z województwa warmińsko–mazurskiego.

Projekt „Szlachetna Paczka” rozpoczęty w 2000 r. przez krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna” jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Wolontariusze docierają do tysięcy rodzin w całej Polsce, które na co dzień zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi, materialnymi, ubóstwem czy samotnością. Poznając ich trudności decydują o najlepszej formie pomocy odpowiadającej indywidualnym potrzebom.

W tym roku przygotowane dzięki darczyńcom prezenty trafią do potrzebujących w tzw. weekend cudów – 16 i 17 grudnia.

W poprzednim roku „szlachetną paczkę” otrzymało blisko 15,5 tys. rodzin. Łączna wartości pomocy przekazanej w paczkach wyniosła prawie 59 mln zł. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny równa była 3,9 tys. zł.

(PAP)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *