Pociągi retro pojadą najpiękniejszymi trasami Małopolski – inauguracja 22 czerwca

Grzegorz Skowron
Fot. malopolska.pl

12 kursów pociągów retro po najciekawszych trasach kolejowych zaplanowano w tym roku w ramach jubileuszowej X edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”. Rezerwacje biletów są już przyjmowane na stronie organizatora. Inauguracyjny przejazd odbędzie się 22 czerwca z Chabówki do Żywca.

- reklama -

Władze województwa wsparły finansowo organizację przejazdów w ramach konkursu z dziedziny turystyki „Małopolska Gościnna”. Na organizatora przedsięwzięcia wybrano – podobnie jak w latach poprzednich – Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei współpracujące ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce, największą tego typu placówką w Polsce.

- REKLAMA -

Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, poinformował we wtorek, że w tym roku zaplanowano 12 przejazdów zabytkowych pociągów zestawionych z historycznego taboru stacjonującego w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku.

- Advertisement -

Pociągi prowadzone 80-letnią lokomotywą parową wyruszą z Chabówki i dojadą do Żywca, Jeleśni, Tarnowa, Tuchowa, Żabna, Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy-Zdroju, Żegiestowa, Biecza oraz Gorlic.

„Przejazdom towarzyszyć będą liczne atrakcje promujące Małopolskę – będą to między innymi prezentacje atrakcji turystycznych, występy lokalnych zespołów czy udział w wydarzeniach kulturalnych na trasie przejazdu” – zapowiedzieli organizatorzy.

Według nich głównym celem przedsięwzięcia jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Obejmuje ono ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Szczegółowe programy przejazdów oraz rezerwacje miejsc są dostępne na stronie www.kolejegalicyjskie.pl.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *