Była wiceprezydent Krakowa spoczęła na Salwatorze

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Kraków pożegnał Teresę Starmach. Jej pogrzeb odbył się w poniedziałek, 7 sierpnia 2023 roku. Była wiceprezydent miasta, radna miejska i sejmiku małopolskiego, działaczka Solidarności spoczęła na cmentarzu na Salwatorze. Żegnała ją rodzina i przyjaciele, politycy, urzędnicy, związkowcy i mieszkańcy.

- reklama -

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła msza św. w intencji zmarłej w kaplicy cmentarnej. Po niej kondukt pogrzebowy przeszedł na główną aleję, gdzie trumna z ciałem śp. Teresy Starmach została złożona do grobowca.

- REKLAMA -

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli krewni Teresy Starmach, przede wszystkim Andrzej Starmach, znany marszand i historyk sztuki, brat zmarłej, jego córki, w tym Anna Starmach, znana prezenterka kulinarna. Byłą wiceprezydent żegnał obecny prezydent Jacek Majchrowski i był prezydent Andrzej Gołaś, w którego Zarządzie Miasta Krakowa Teresa Starmach była wiceprezydentem ds. edukacji i kultury. W ostatniej drodze towarzyszyli Teresie Starmach związkowcy, politycy Platformy Obywatelskiej, do której należała oraz radni miejscy i urzędnicy, z którymi współpracowała jako wiceprezydent.

- Advertisement -

Teresa Starmach zmarła 30 lipca 2023 roku.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *