Prawie co czwarty Polak spędzi urlop w domu

Grzegorz Skowron
Fot. PAP/Andrzej Rybczyński

Prawie co czwarty Polak planuje w tym roku spędzić urlop w domu, blisko co trzeci planuje wakacje w kraju, a niemal co piąty wybiera się za granicę – to wyniki badania Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski.

- reklama -

60 proc. osób, które mają zamiar wyjechać na wakacje, chce przeznaczyć na nie maksymalnie 2000 zł.

- REKLAMA -

Spośród ankietowanych przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna 32 proc. planuje wyjazd krajowy. Blisko jedna piąta – 19 proc. – zamierza spędzić wakacje za granicą; 23 proc. ma zamiar pozostać w domu.

- Advertisement -

60 proc. respondentów zadeklarowało, że przeznaczy na urlop nie więcej niż siedem dni. Blisko 30 proc. na urlopie chce spędzić od ośmiu do 14 dni. Ponad dwa tygodnie urlopu planuje 12 proc. badanych. Na pytanie, ile pieniędzy planują wydać na wypoczynek, 82 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie więcej niż 3000 zł (z czego 61 proc. ma zamiar zmieścić się w kwocie 2000 zł). Więcej niż 3000 zł na wakacje zamierza przeznaczyć niespełna jedna piąta – 18 proc. – badanych.

Portal przypomniał też uzyskaną w innej ankiecie informację, że ponad 60 proc. dorosłych chce urlopu dłuższego niż przewidziany w kodeksie pracy.

Badanie o planach wakacyjnych przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 14-16 czerwca br. Próba liczyła 1153 osoby od 18 lat wzwyż.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *