Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba nie żyje

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Tragiczny początek tygodnia na małopolskich drogach. W Czajowicach miał miejsce wypadek śmiertelny, w zderzeniu uczestniczyły trzy samochody, jedna osoba nie żyje. Droga 94 Kraków – Olkusz jest zablokowana.

- reklama -

Jak informuje Radio Kraków, w Czajowicach doszło do zderzenia trzech samochodów w tym ciężarówki, jedna osoba zginęła. Patrol 998 Małopolska podaje, że czołowo zderzyły się dwa samochody – ciężarówka z autem aosobowym.

- REKLAMA -

Na drodze 94 Kraków – Olkusz utworzył się gigantyczny korek. Policja zaleca objazd przez Skałę.

- Advertisement -

Jak podała policja, 8 lipca 2024 roku, po godzinie 6.00, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Czajowice w gminie Wielka Wieś. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni kierujący mercedesem na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, przekroczył oś jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Odłamki uszkodzonych pojazdów uderzyły w przejeżdżającego fiata.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 32-letni kierujący mercedesem. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagali hospitalizacji.

Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały. 

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *