Prezydent Jacek Majchrowski ukarany mandatem za palenie cygara w gabinecie

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Straż Miejska drugi raz ukarała prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego za palenie cygara w gabinecie prezydenckim. Tym razem został uchwycony przez kamerkę Radia Zet chwilę przede wejściem na antenę. Jacek Majchrowski mandat przyjął.

- reklama -

Palenie cygar przez Jacka Majchrowskiego w prezydenckim gabinecie to tajemnica poliszynela. W budynkach Urzędu Miasta Krakowa, a więc także w Pałacu Wielopolskich, gdzie urzęduje prezydent, obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Jacek Majchrowski pali cygara w swoim gabinecie nagminnie. Robi to nawet w obecności osób postronnych.

- REKLAMA -

Pierwszy mandat za palenie cygara w gabinecie Jacek Majchrowski dostał w kwietniu 2021 roku po interwencji jednego z największych jego krytyków – Mateusza Jaśko, blogera prowadzącego facebookowy profil „Co jest nie tak z Krakowem”. To on zgłosił oficjalnie, że prezydent złamał zakaz palenia tytoniu. Wtedy Jacek Majchrowski sam informował o mandacie na swoim Facebooku i ironizował: „Tak się zdarza, że i prezydent Krakowa płaci mandaty. Po skardze na mnie, że zapaliłem w gabinecie cygaro, otrzymałem od straży miejskiej mandat. Cóż, stało się… Uprzedzając – czasem również używam brzydkich wyrazów”.

- Advertisement -

O drugim mandacie informuje teraz nie tylko „Co jest nie tak z Krakowem”, ale też Interia. Chodzi o sytuację z 20 czerwca – Jacek Majchrowski czekał na wejście na antentę Radia Zet i palił cygaro, co uchwyciła komputerowa kamerka radiowa. Mateusz Jaśko publikuje treść maila, jakiego dostał od rzecznika Straży Miejskiej, w który potwierdza, że Jacek Majchrowski został ukarany mandatem za palenie tytoniu w Urzędzie Miasta Krakowa i że prezydent ten mandat przyjął. Interia zwraca jeszcze uwagę, że w magistracie zamontowany jest system przeciwpożarowy, a jedna z czujek dymu znajduje się w gabinecie prezydenta miasta. „Nie wykryły one jednak dymu z cygara” – podaje Interia i drugi mandat dla prezydenta Majchrowskiego nazywa recydywą.

(AI GEG)


Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *