Puszcza Niepołomice wygrywa z Wartą Poznań i jest bardzo blisko utrzymania się w ekstraklasie

Grzegorz Skowron

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn z dołu tabeli 1 ligi. Ważniejszy dla Puszczy Niepołomice, bo wygrana znacząco zwiększałaby szanse na utrzymanie się w ekstraklasie. I Żubry pokonały Wartę Poznań 1:0. Puszczę od strefy spadkowej dzielą już 4 punkty, tyle samo co Cracovię. I to Korona Kielce jest już jedną nogą w 1 lidze, a nie drużyny z Niepołomic Krakowa.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbrakowym remisem, choć Łukasz Sołowiej z Puszczy umieścił piłkę w bramce Warty. Okazało się jednak, że był na spalonym, gol nie został więc uznany.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Żubrów. W 54. minucie z rzutu wolnego do bramki gości trafił Michał Walski. W drugiej połowie Puszcza ponownie trafiła do bramki Warty po spalonym – tym razem w 79. minucie zrobił Artur Siemaszko, których chwilę wcześniej zobaczył żółtą kartkę (czwartą w tym sezonie, przez co nie wystąpi w kolejnym meczu Żubrów). Już w doliczonym czasie piłkarze Warty mogli doprowadzić do wyrównania, że przed utratą gola gospodarzy uratowała poprzeczka.

To bardzo ważne zwycięstwo Puszczy Niepołomice, bo zwiększa jej szanse na utrzymanie sie w ekstraklasie. Nad strefę spadkową Żubry mają 4 punkty przewagi, tyle samo co Pasy (Cracovia). Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki. Puszcza nie ma łatwych przeciwników – gra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze i Piastem Gliwice, zaś Cracovia – z Rakowem Częstochowa i Ruchem Chorzów. Ale Korona Kielce pierwsze z dwóch ostatnich spotkań gra z Rychem Vhorzów i jeśli je przegra, Puszcza i Cracovia będą mogły świętować utrzymanie się w ekstraklasie. A nawet gdyby Korona wygrała, to w ostatniej kolejce ma jeszcze mecz z Lechem Poznań.

Wszystko wskazuje więc na to, że zarówno Puszcza Niepołomice, jak i Cracovia w przyszłym sezonie ponownie będą grać w ekstraklasie. Choć dopóki piłka w grze…

Dzisiejsza wygrana Puszczy oznacza, że Ruch Chorzów już nie ma żadnych szans na utrzymanie się w ekstraklasie i spada do 1 ligi, tak sam jak ŁKS Łódź. Będzie jeszcze spadkowicz i głównym faworytem do tej roli jest Korona Kielce.