Intencja wysłana przez Internet trafi przed ikonę Świętej Rodziny

Grzegorz Skowron

Wystartowała internetowa skrzynka intencji Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej – informuje krakowska kuria metropolitalna. W każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.45 przesyłane prośby o modlitwę będą przedstawiane przed ikoną Świętej Rodziny w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach. Również późniejsza msza święta o godz. 19.00 będzie odprawiana w złożonych w danym miesiącu intencjach.

- reklama -

Prośby o modlitwy można przesyłać na Wydział Duszpasterstwa Rodzin (diecezja.pl).

- REKLAMA -

– Często otrzymujemy prośby o modlitwy w konkretnych intencjach, o które proszą osoby poszukujące pomocy oraz wsparcia duszpasterskiego i specjalistycznego. Mamy przekonanie, że opieranie naszych działań tylko na ludzkich siłach i zasobach nie jest wystarczające. Potrzebne jest odniesienie do Pana Boga, zanurzanie w modlitwie tych wszystkich trudnych, często bolesnych, a czasem dramatycznych spraw małżeństw i rodzin, z którymi na co dzień się stykamy – wyjaśnia dr Magdalena Dej, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.

- Advertisement -

Internetowa skrzynka intencji – zdaniem inicjatorów jej powstania – jest też formą dziękczynienia za wszelkie doświadczane łaski. – Jest ona otwarta dla wszystkich – nie tylko dla naszych doradców, ale dla każdej osoby, która wejdzie na stronę Wydziału Duszpasterstwa Rodzin – dodaje Magdalena Dej.

Ikona Świętej Rodziny znajduje się w kaplicy w kościele górnym Sanktuarium św. Jana Pawła II. Od 2 lutego, w każdy pierwszy piątek miesiąca, to przy niej będzie prowadzona szczególna modlitwa w intencji rodzin. – To miejsce związane z Janem Pawłem II, papieżem rodzin. Trudno dzisiaj mówić o rodzinie, nie odwołując się nie tylko do jego nauczania, do dzieł, które zostawił, ale i do jego wstawiennictwa. Ważne jest dla nas też to, że Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, która wspiera działania Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, jest położona w bezpośredniej bliskości dwóch sanktuariów – z jednej strony jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, z drugiej właśnie Sanktuarium św. Jana Pawła II. Widok z okien fundacji wychodzi na Białe Morza i to nie tylko ma dla nas znaczenie zewnętrze, ale też głęboko duchowe – mówi ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i prezes Fundacji Towarzyszenia Rodzinie im. prof. Stanisława Grygiela.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *