Są pieniądze na wymianę schodów ruchomych przy dworcu głównym

Podzielże się tym

Fot Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Są pieniądze na wymianę schodów ruchomych, które nie działają od 2018 r., przy dworcu głównym w Krakowie. O przeznaczeniu na ten cel brakujących 700 tys. zł zdecydowali radni miasta.

– Teraz chcemy jak najszybciej podpisać umowę z wykonawcą. Mamy nadzieję, że to kwestia najbliższych kilku dni – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa (ZDMK).

700 tys. zł, które ZDMK potrzebował na wymianę schodów, pochodzić ma z przyszłorocznych środków miasta. – To środki zaplanowane do realizacji na przyszły rok – doprecyzował urząd miasta. Nie będzie to przeniesienie – jak pierwotnie informowano – finansów z innych projektów.

Wykonawca najpierw zamówi schody u producenta. Z uwagi na czas produkcji schodów będą one zamontowane dopiero w przyszłym roku. Następnie wybudowane zostanie zadaszenie nad nimi. ZDMK chce, aby działały one przed wakacjami 2024 roku.

schody ruchome
Wizualizacje ZDMK

Koszt wymiany schodów to ponad 4 mln zł. Tyle zaproponował wykonawca, z którym ZDMK prowadził rozmowy. Wcześniej ZDMK ogłaszał przetargi, ale nie było chętnych, dlatego podjął negocjacje z jedną z firm. ZDMK miał na inwestycję 3,5 mln zł.

Schody ruchome przy dworcu głównym w Krakowie nie działają od listopada 2018 r. Wcześniej, wielokrotnie się psuły i działały z przerwami. Przyczyną awarii schodów mają być korozja, spowodowana brakiem zadaszenia oraz zużycie łańcuchów stopniowych. Przy dworcu, obok niedziałających schodów, znajdują się także zwykłe schody oraz winda.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via