Słonie straciły trzy punkty w doliczonym czasie

Grzegorz Skowron

Po pierwszej połowie Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadziła w meczu z GKS-em Tychy 0:2. Po końcowym gwizdku było 3:2 dla gospodarzy. Słonie straciły wygraną w doliczonym czasie.

Obie bramki dla Bruk-Betu padły po rzutach karnych. Wiktor Biedrzycki, obrońca „Słoni” dwukrotnie pewnie pokonał bramkarza GKS-u Tychy. Gospodarze raz wbili piłkę do bramki gości, ale sędzia nie uznał gola i odgwizdał faul popełniony przez zawodnika Tychów. Po pierwszej połowie Słonie prowadziły 0:2.

W drugiej połowie gospodarze próbowali zmienić wynik. W 62. minucie strzelili bramkę kontaktową. W końcówce sędzia podyktował karnego dla GKS-u, ale po analizie Var zmienił decyzję. Kolejny rzut karnych dla Tychów został podyktowany w doliczonym czasie – w 98. minucie na gola zamienił go Wiktor Żytek. A w 102. minucie padł zwycięski gol dla gospodarzy.

GKS Tychy: 1 Maciej Kikolski – 21 Dominik Połap (61 21 Krzysztof Machowski), 16 Jakub Budnicki, 4 Marko Dijakovic (89 Natan Dziegielewski), 6 Nemanja Nedić –  17 Marcel Błachewicz (46 7 Wiktor Niewiarowski), 25 Wiktor Żytek, 20  Norbert Wojtuszek, 8 Marcin Szpakowski (46 11 Kacper Skibicki),  9 Daniel Rumin – 18 Bartosz Śpiączka . Rezerwowi: 44 Adrian Kostrzewski – 7 Wiktor Niewiarowski, 10 Przemysław Mystkowski, 11 Kacper Skibicki, 21 Krzysztof Machowski, 26 Jakub Bieroński , 33 Jakub Tecław 77 Patryk Mikita, 88 Natan Dzięgielewski. Trener: Dariusz Banasik.

Bruk-Bet Termalica: 1 Tomasz Loska – 17 Taras Zaviiskyi,  23 Lukas Spendlhofer,  97 Wiktor Biedrzycki, 13 Bruno Wacławek (66 77 Artem Putiwcew) – 24 Kacper Karasek (78 7 Morgan Fassbender), 10 Adam Radwański, 8 Andrii Dombrovskyi, 28 Maciej Ambrosiewicz, 53 Andrzej Trubeha (76 88 Tomas Poznar) –  9 Jakub Branecki (46 26 Wojciech Jakubik). Rezerwowi: 70 Eric Topór  – 3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  6 Maciej Wolski, 7 Morgan Fassbender, 19 Erwin Bahonko,  26 Wojciech Jakubik,  50 Florin Purece,  77 Artem Putiwcew, 88 Tomas Poznar. Trener:  Mariusz Lewandowski.