Śmiertelne potrącenie pieszego. Nie miał odblasków…

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Miechowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 783 w miejscowości Racławice. Kierujący samochodem ciężarowym najechał na pieszego znajdującego się na jezdni. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

- reklama -

W środę  (5 lipca 2023) około godziny 21:30 w miejscowości Racławice, na drodze wojewódzkiej nr 783 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego oraz samochodu dostawczego. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, 73 -letni mężczyzna potrącił pieszego, który poza obszarem zabudowanym poruszał się prawidłową stroną jezdni i jej skrajem, ale bez elementów odblaskowych. Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, 51-letni mieszkaniec gminy Racławice zmarł na miejscu zdarzenia.

- REKLAMA -

Badanie alkomatem wykazało, że 73-letni kierowca iveca był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają miechowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

- Advertisement -

– Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących – przypominają policjanci. – Pieszy bez odblasków idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych, jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku – ostrzegają przedstawiciele policyjnej drogówki.

Wypadek w Racławicach jest już szóstym wypadkiem śmiertelnym na małopolskich drogach tego lata.

(AI GEG) 

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *