Śmiertelne potrącenie pieszego w centrum Krakowa!

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Krakowska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmiertelnego potrącenia 65-latka przez samochód osobowy. Pieszy przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy.

W środę oficer prasowy policji w Krakowie podkom. Piotr Szpiech poinformował, że do tragicznego wypadku doszło we wtorek późnym wieczorem na ulicy Marii Konopnickiej w centrum miasta.

Mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i został potrącony przez samochód osobowy – wynika ze wstępnych ustaleń policji.

Na miejscu wypadku pierwszej pomocy poszkodowanemu udzieliły osoby będące w pobliżu, następnie czynności reanimacyjne kontynuowane były przez wezwane na miejsce służby ratownicze. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. Pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Funkcjonariusze przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był on trzeźwy.

Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo pod nadzorem prokuratury i apeluje o przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. – Warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i nosić elementy odblaskowe – apelują funkcjonariusze.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.