To już naprawdę ostatnie roboty i utrudnienia na al. 29 Listopada

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Jeszcze trochę musicie wytrzymać, ale rozbudowa alei 29 Listopada dobiega końca. W piątek, 17 listopada rozpoczyna się asfaltowanie dwóch fragmentów remontowanej od wielu miesięcy ulicy. Kierowców czekają jedne z ostatnich zmian w organizacji ruchu. Zgodnie z planem, rozbudowa al. 29 Listopada powinna się zakończyć do 30 listopada, a pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia.

17 listopada rozpocznie się asfaltowanie odcinka od ul. Woronicza do ul. Powstańców, a 21 listopada – odcinka od ul. Powstańców do ul. ks. Meiera.

Zmiany na odcinku od ul. Woronicza do ul. Powstańców

W piątek, 17 listopada, od godz. 5.00 ruch kołowy na tym odcinku zostanie przeniesiony na stronę wschodnią. 

Zostanie utrzymany zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada na drogę wewnętrzną O3 Business Campus i w ul. Woronicza. Zarówno z drogi wewnętrznej O3 Business Campus, jak i ul. Woronicza istnieje jedynie możliwość prawoskrętu.

Ulica Rybianka pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego (objazd wytyczono przez ul. Pocieszka). Nadal zostanie utrzymany ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza w kierunku al. 29 Listopada (objazd przez ul. Powstańców i ul. Łepkowskiego)

Ulice Nad Strugą, Powstańców i Pocieszka pozostają otwarte dla ruchu w obu kierunkach.

Ciąg pieszy na odcinku od ul. Siewnej do ul. Rybianka pozostaje zamknięty. Ruch pieszy został przeniesiony na stronę wschodnią.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień, do 24 listopada.

Zmiany na odcinku od ul. Powstańców do ul. ks. Meiera

Nowa organizacja ruchu drogowego zostanie wprowadzona we wtorek, 21 listopada, od godziny 5.00.

Ruch pojazdów na odcinku od ul. Powstańców do stacji paliw PetroKrak zostanie przekierowany na stronę zachodnią. Od stacji paliw do ul. ks. Meiera ruch będzie odbywać się po stronie wschodniej. Ulica Rybianka nadal pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego. W ramach tej organizacji ruchu kierowcy będą mogli już korzystać z ul. Siewnej.

Ruch pieszy na odcinku od ul. Powstańców do wiaduktu kolejowego na linii kolejowej nr 95 będzie odbywać się po obu stronach drogi. Pod wiaduktem ruch pieszych odbywać się będzie po stronie wschodniej.

Prowadzona na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich rozbudowa al. 29 Listopada na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granicy miasta polega na poszerzeniu jej do dwóch jezdni posiadających po dwa pasy ruchu, odcinkowo z dodatkowym pasem dla komunikacji zbiorowej. W ramach zadania powstaje 5,3 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 3,8 km buspasów, a tam gdzie to konieczne, ustawione zostaną ekrany akustyczne. Projekt przewiduje łącznie przebudowę i budowę aż 15 skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do wylotówki na Warszawę. Przebudowane zostały dwa wiadukty kolejowe, a także infrastruktura techniczna.

– Po zakończeniu realizacji tej inwestycji, arteria wylotowa na północ będzie miała właściwe parametry techniczne, a zastosowane rozwiązania zminimalizują wpływ tej drogi na otoczenie. Poprawi się płynność ruchu, przez co skróci się czas podróży, zmniejszy się emisja hałasu i spalin. Sprawniej będzie działać komunikacja autobusowa, a to dzięki budowie buspasów. Dodatkowo, modernizacja istniejącej infrastruktury i budowa nowej – szczególnie kanalizacji deszczowej uchroni ten rejon miasta przed zalewaniem wodą z deszczów nawalnych. Co ważnie, po zakończeniu zadania utworzone będą zielone skwery w rejonie ulic Chlebowej, Rybianka i Felińskiego – wyliczają urzędnicy.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.