W Krakowie rolnicy wyjeżdżają na ulice. Paraliż w mieście i wokół niego

Grzegorz Skowron

Piątkowy protest rolników nie ominie Krakowa. Rolnicy wyjadą na ulice miasta rano i znikną dopiero wieczorem. Trzeba spodziewać się ogromnych utrudnień w ruchu nie tylko w samym Krakowie, ale i wokół niego.

- reklama -

Gdzie? W Krakowie protest jest zapowiadany m.in. w rejonie rond Matecznego i Mogilskiego, a także ulic Igołomskiej oraz Kocmyrzowskiej. – Sytuacja będzie dynamiczna, w związku z tym prosimy brać pod uwagę ten fakt przy planowaniu podróży, także tych związanych z początkiem weekendu i ferii – ostrzegają miejskie służby.

- REKLAMA -

Kierowców muszą spodziewać się także blokada na drogach dojazdowych do Krakowa. Tylko w powiecie krakowskim rolnicy będą protestować w trzech miejscach: na węźle Widoma (droga S7 i droga wojewódzka 772), na drodze Kryspinów – Cholerzyn – Liszki (drogi 774 i 780) oraz w Pobiedniku Wielkim (droga krajowa 79). Poniżej szczegóły.

- Advertisement -

Na terenie powiatu krakowskiego przewidziane są protesty na odcinkach dróg:

  • w Widomej w godzinach 9.00 – 00.00 – odbędzie się zgromadzenie publiczne kierowców ciagnikami rolniczymi, co spowoduje blokadę dwóch rond oraz przejść dla pieszych na Węźle Widoma (droga nr 7 oraz nr 772).

Objazd: Jadąc z Krakowa w kierunku Słomnik – DK7 w Widomej skręt w lewo na ulicę Słomianą (2149K), w Iwanowicach Dworskich skręt w prawo na ulicę Jurajską i kolejno w skręt w prawo na drogą wojewódzką nr 780 przez Poskwitów, następnie wjazd na drogą wojewódzką nr 772 – skręt w lewo kierunku Słomnik. Z kolei jadąc od Miechowa drogą krajową S7 na wysokości Węzła Szczepanowice funckjonariusze olicjanci będą kierowali na drogę wojewódzką nr 772.

  • na odcinku dróg Kryspinów – Cholerzyn – Liszki w godzinach 10.00 – 18.00. Kolumna ruszy z parkingu przy Zalewie o godz. 10:00 drogą wojewódzką nr 774 i wjedzie na drogą wojewódzką nr 780 w kierunku Krakowa do Węzła Mirowskiego (Rondo im. Herbera Hoovera). Następnie będzie się przemieszczać drogą wojewódzką nr 780 w kierunku Liszek do ronda Krzyża Świętego i powrót do ronda im Herbera Hoovera. Trasa będzie się zapętlać.

Objazd: Jadąc z Balic w kierunku Liszek drogą wojewódzką nr 774 w miejscowości Kryspinów skręt w prawo przy sklepie „Lewiatan” na DP 2189K przez Budzyń, Cholerzyn, w miejscowości Mników skręt w lewo przy „Delikatesach Sezam” powrót na drogą wojewódzką nr 780.

  • Pobiednik Wielki w godzinach 10.00 – 15.00.  Przejazd protestujących ciągnikami rolniczymi rozpocznie się w okolicy stacji benzynowej i będzie przebiegał drogą nr 79 w kierunku Ronda Mogilskiego/Nowej Huty. Bez objazdu na terenie powiatu krakowskiego.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *