W Krakowie urodziło się już 19 dzieci z in vitro. Kolejne 363 pary skorzystają z tej metody w tym roku

Grzegorz Skowron
Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

363 wnioski o dofinansowanie procedury in vitro wpłynęły do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa w ramach „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa” w 2023 r. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, tym samym wszystkie pary otrzymają dofinansowanie.

- reklama -

Pomimo wyczerpania środków nabór do programu nie zostaje zamknięty, a pary nadal mogą zgłaszać chęć udziału w Programie w ramach listy rezerwowej. W momencie pojawienia się wolnych miejsc kolejne pary będą mogły skorzystać z dofinansowania.

- REKLAMA -

W ubiegłym roku Kraków przyznał dofinansowanie 201 parom i urodziło się już 19 dzieci z in vitro finansowanego z budżetu miasta.

- Advertisement -

W tym roku do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK wpłynęło 363 wnioski. Wszystkie pary, które zgłosiły się do udziału w programie, otrzymają dofinansowanie do jednej z wybranych procedur. W tym roku, zgodnie z limitem środków przeznaczonych na ten cel, z programu skorzystają 363 pary.  Kwota przeznaczona na realizację programu w 2023 roku to 1 800 000 zł.

Każda para zakwalifikowana do programu otrzyma dofinansowanie do jednej, zindywidualizowanej procedury zapłodnienia pozaustrojowego (5 000 zł) lub jednej procedury adopcji zarodka (2 500 zł).

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *