W tym tygodniu koniec utrudnień na moście Dębnickim

Podzielże się tym

Fot. Agencja Informacyjna GEG

W czwartek, 23 listopada, od wczesnych godzin porannych będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron – deklarują miejscy urzędnicy. Za kilka dni skończą się trwające od kilku miesięcy utrudnienia na najważniejszej przeprawie drogowej przez Wisłę w Krakowie.

– Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. W czwartek, 23 listopada, od wczesnych godzin porannych będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu – zapewniają przedstawiciele Urzędu Miasta. Relacje skrętne pozostaną niedostępne, uruchomiona zostanie ponownie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez most Dębnicki.

W ubiegłym tygodniu na moście Dębnickim układano zbrojenie i betonowano chodniki. Zostanie jeszcze ułożona izolacja przeciwwodna, a na częściach chodnikowych nawierzchnia żywiczna. Prace związane z układaniem dwóch warstw nawierzchni (asfaltowanie) zaplanowano na 20 i 21 listopada.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.