Wysokie mandaty za jazdę na hulajnodze po alkoholu i wożenie innych osób

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Dla wielu osób hulajnoga to znakomity środek lokomocji po wieczornym wypadzie na piwo. Nie zapominajmy jednak, że jazda na hulajnodze po spożyciu alkoholu jest zakazana i surowo karana. Przekonali się o tym dwaj mężczyźni, których Straż Miejska złapała w sobotni wieczór.

- reklama -

W sobotę przy Placu Sikorskiego strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który przewoził hulajnogą elektryczną dwie inne osoby. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Wezwani na miejsce policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych za jazdę pod wpływem alkoholu, a strażnicy nałożyli na niego mandat w wysokości 600 złotych, za przewożenie hulajnogą elektryczną dwóch osób.

- REKLAMA -

Do podobnego zdarzenia doszło także w sobotę przy ulicy Reymonta. Strażnicy zauważyli mężczyznę jadącego slalomem na hulajnodze elektrycznej. W trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy. Przyznał, że wypił kilka piw. Wezwano na miejsce policję. Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila. Mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

- Advertisement -

Jak informuje Straż Miejska, podczas weekendowego patrolowania centrum Krakowa, strażnicy doprowadzili do odholowania 12 hulajnóg elektrycznych, pozostawionych w miejscach utrudniających ruch pieszym.

W trakcie piątkowych i sobotnich działań w centrum Krakowa oraz w Podgórzu strażnicy miejscy stwierdzili w sumie 516 wykroczeń. Nałożyli 267 mandatów karnych, przygotowali 11 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 66 osób. Łapali nie tylko łamiących przepisy dotyczące poruszania się na hulajnogach. „Działania patroli były skierowane wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów oraz naruszających przepisy uchwały o parku kulturowym, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez posiadania stosownych zezwoleń, reklamowania działalności i usług” – podkreśla Straż Miejska w Krakowie.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *