Za niespełna dwa tygodnie kierowcy pojadą wyremontowanym mostem Dębnickim

Podzielże się tym

Fot. Agencja Informacyjna GEG

Dobiegają gigantyczne utrudnienia związane z remontem mostu Dębnickiego, najważniejszej przeprawy drogowej przez Wisłę w Krakowie. Prace na moście nieco sie przedłużyły, ale miejscy urzędnicy zapewniają, że nocą z 22 na 23 listopada będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wtedy udrożniony zostanie także przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu.

Na moście Dębnickim trwa obecnie zbrojenie i betonowanie chodników. Te prace potrwają do końca przyszłego tygodnia. W dalszej kolejności zostanie ułożona izolacja przeciwwodna, a na częściach chodnikowych nawierzchnia żywiczna. Prace związane z układaniem dwóch warstw nawierzchni zaplanowano na 20 i 21 listopada.

(fot. Kamil Popiela / krakow.pl)

W nocy z 22 na 23 listopada, a więc za niespełna dwa tygodnie, kierowcy pojadą całą szerokością mostu Dębnickiego.

– Zakładany pierwotnie termin zakończenia prac uległ kilkudniowemu przesunięciu ze względu na dodatkowy zakres robót: wymianę betonu i odtworzenie zbrojenia wsporników chodnikowych na dojściach do mostu. W czasie prac stwierdzono bardzo zły stan techniczny wsporników zarówno od strony Podgórza jak i po stronie ulicy Zwierzynieckiej – tak opóźnienia tłumaczą miejscy urzędnicy.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.