11 osób rannych w czołowym zderzeniu dwóch samochodów. Policja szuka dwunastej poszkodowanej osoby

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Około południa zakończyła się akcja ratunkowa po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej 75 w Będzieszynie (powiat brzeski). Według wstępnych informacji służb w wypadku zostało poszkodowanych 11 osób, w tym dzieci. Jak podała później policja, jedna z osób poszkodowanych w tym wypadku oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek, 15 wrzenia 2023, tuż przed godz. 10. Jak przekazał rzecznik prasowy małopolskiej straży Hubert Ciepły, w wypadku dwóch samochodów osobowych poszkodowanych zostało 11 osób, w tym dwoje dzieci – w wieku nastoletnim oraz ok. 3 lat. Według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dwie osoby są w stanie ciężkim.

GDDKiA poinformowała z kolei, że w Będzieszynie doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, w których łącznie podróżowało 11 osób. Droga była zablokowana w obu kierunkach. W akcji ratunkowej brało udział sześć karetek i dwa helikoptery.

Kilka godzin po wypadku okazało się, że policja szuka dwunastej poszkodowanej osoby. Według ustaleń policji jedna z osób poszkodowanych oddaliła się z miejsca zdarzenia. – Apelujemy do wszystkich, którzy zobaczą taką osobę, żeby zaalarmowali służby ratunkowe, że taka osoba była widziana – przekazała Polskiej Agencji Prasowej asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

– W trakcie ustaleń do policjantów dotarła informacja, że jedna z osób biorących udział w zdarzeniu oddaliła się z miejsca wypadku, być może była w szoku. Ta osoba na pewno posiada obrażenia – powiedziała PAP asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.  Według informacji policji wśród poszkodowanych jest kilka osób nieletnich, w tym dwójka małych dzieci. „Część uczestników zdarzenia nie było narodowości polskiej” – poinformowała policja.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via