11 osób rannych w czołowym zderzeniu dwóch samochodów. Policja szuka dwunastej poszkodowanej osoby

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Około południa zakończyła się akcja ratunkowa po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej 75 w Będzieszynie (powiat brzeski). Według wstępnych informacji służb w wypadku zostało poszkodowanych 11 osób, w tym dzieci. Jak podała później policja, jedna z osób poszkodowanych w tym wypadku oddaliła się z miejsca zdarzenia.

- reklama -

Do wypadku doszło w piątek, 15 wrzenia 2023, tuż przed godz. 10. Jak przekazał rzecznik prasowy małopolskiej straży Hubert Ciepły, w wypadku dwóch samochodów osobowych poszkodowanych zostało 11 osób, w tym dwoje dzieci – w wieku nastoletnim oraz ok. 3 lat. Według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dwie osoby są w stanie ciężkim.

- REKLAMA -

GDDKiA poinformowała z kolei, że w Będzieszynie doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, w których łącznie podróżowało 11 osób. Droga była zablokowana w obu kierunkach. W akcji ratunkowej brało udział sześć karetek i dwa helikoptery.

- Advertisement -

Kilka godzin po wypadku okazało się, że policja szuka dwunastej poszkodowanej osoby. Według ustaleń policji jedna z osób poszkodowanych oddaliła się z miejsca zdarzenia. – Apelujemy do wszystkich, którzy zobaczą taką osobę, żeby zaalarmowali służby ratunkowe, że taka osoba była widziana – przekazała Polskiej Agencji Prasowej asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

– W trakcie ustaleń do policjantów dotarła informacja, że jedna z osób biorących udział w zdarzeniu oddaliła się z miejsca wypadku, być może była w szoku. Ta osoba na pewno posiada obrażenia – powiedziała PAP asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.  Według informacji policji wśród poszkodowanych jest kilka osób nieletnich, w tym dwójka małych dzieci. „Część uczestników zdarzenia nie było narodowości polskiej” – poinformowała policja.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *