22-letni obcokrajowiec zdewastował kaplicę na lotnisku w Balicach

Podzielże się tym

Fot. FB Krakow Airport

22-letni obcokrajowiec zdewastował kaplicę, znajdującą się na terenie krakowskiego lotniska – podaje małopolska policja. Został ujęty przez pracownika Służby Ochrony Lotniska i przekazany policjantom z Zabierzowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (12 września 2023), tuż przed południem, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony przez pracownika Służby Ochrony Lotniska o ujęciu sprawcy dewastacji kaplicy, znajdującej się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach. Na miejsce niezwłocznie został wysłany policyjny patrol.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, 22-letni obcokrajowiec, wtargnął do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Chwilę po zdarzeniu pracownik SOL namierzył sprawcę przy wejściu do terminala i ujął go do czasu przyjazdu Policji. Funkcjonariusze przejęli i zatrzymali 22-latka. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, w komisariacie, obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(AI GEG

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via