186 133 610 złotych. Rekordowa zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

IKC
IKC
186 133 610 złotych i 66 groszy. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ponad 10 milionów złotych więcej niż w poprzednim roku. O rezultatach zbiórki poinformował na konferencji Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

– Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat – mówił Owsiak.

Rezultat zbiórki Jerzy Owsiak miał ogłosić w Szczecinie, jednak z powodu zagrożenia epidemiologicznego zrobił to na konferencji prasowej w siedzibie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia. Orkiestra zagrała pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrane środki zostaną przeznaczone „na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji”.

TAGGED:
Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *