19-letni piroman spalił trzy budynki

Grzegorz Skowron
Fot. IKC

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe wywołanie pożaru. Na terenie gminy Mogilany, celowo podpalił trzy sąsiadujące ze sobą niezamieszkałe budynki typu altanki. Starty oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. 19-letniemu piromanowi grozi do 5 lat wiezienia. 

- reklama -

22 kwietnia 2024 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych został powiadomiony o pożarze budynków w jednej z miejscowości gminy Mogilany. – Pod wskazany adres został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zastali zastępy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, gaszącej pożar, pochłoniętych w całości ogniem trzech sąsiadujących ze sobą budynków. Dwa z nich – typu altanki uległy całkowitemu spaleniu, kolejny blaszano-drewniany uległ częściowemu zniszczeniu. To niezamieszkałe budynki i w chwili pożaru nikt wewnątrz nie przebywał. Wartość zniszczeń oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych – relacjonują mundurowi.

- REKLAMA -

Policjanci zajęli się namierzaniem podpalacza. M.in. dzięki zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu, na którym sprawca częściowo był widoczny na drodze dojścia do miejsca zdarzenia, kryminalni ustalili personalia podpalacza. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 10 maja 2024 roku policjanci zatrzymali sprawcę.

- Advertisement -

Tego samego dnia, 19-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołanie pożaru dwóch drewnianych altanek i niezamieszkałego budynku drewniano – blaszanego, do czego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *