//

30-latek z licznymi ranami ciętymi. Policjanci uratowali mu życie

Fot. Policja

Policjanci z Dobczyc pomogli 30-letniemu desperatowi. Zostali wezwani do mężczyzny, który próbował odebrać sobie życie. 30-latkowi z licznymi ranami ciętymi szybko założyli opaski uciskowe i zatamowali upływ krwi. Poszkodowany trafił do szpitala.

W poniedziałek (22 maja 2023), około godziny 21 dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Do zdarzenia miało dojść w Węglówce. – Na miejsce natychmiast zostali skierowani sierżant Grażyna Wojcieszczak i Sebastian Kiebzak, którzy patrolowali Dobczyce. Po przybyciu na miejsce zastali 30-latka z licznymi ranami ciętymi. Wiedząc, że liczyć mogą się sekundy od razu przystąpili do zakładania opatrunków uciskowych i tamowania krwi. W międzyczasie powiadomili również służby medyczne i dbali o komfort psychiczny mężczyzny – relacjonują policjanci. Wkrótce na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przejął poszkodowanego.

„W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dlatego też, policjanci działają jak najszybciej w takich sytuacjach. Dobczyccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka” – podkreśla małopolska policja.

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy!

Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!

Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!

Gdzie szukać pomocy?

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00

116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

(AI GEG)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Share via