Dąbrowa Tarnowska: potwierdzony pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem

Ilustrowany Kurier Codzienny

Wczoraj na stronie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej pojawiła się informacja, że na terenie Powiśla potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronowirusem. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek skierował apel do mieszkańców.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego,

W dniu dzisiejszym potwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Powiatu Dąbrowskiego.

Stojąc w obliczu tej sytuacji, jaka dotknęła nasz kraj, Europę i świat, pragnę zapewnić, iż jako Starosta Dąbrowski wraz z podległymi mi służbami, czynię w miarę posiadanych możliwości wszystko, by zapewnić Wam bezpieczeństwo.

Wszyscy wiemy z jak trudnym przeciwnikiem przyszło nam się zmierzyć i jak niesprawiedliwy jest w tej walce rozkład sił. Ten właśnie fakt stanowi dla nas dodatkową motywację, by uczynić wszystko, co może wpłynąć na zminimalizowanie ryzyka zarażenia i jak najlepiej przygotować powiat do tej nierównej walki.

W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej podjęła decyzję o przeprofilowaniu oddziału pulmonologicznego na oddział obserwacyjno – zakaźny, co realnie wpłynie na możliwość udzielenia pomocy medycznej większej ilości ewentualnych pacjentów.

Mając na względzie bezpieczeństwo klientów jak i pracowników urzędu, zdecydowałem o ograniczeniu do minimum obsługę petentów w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej oraz instytucjach powiatowych. Apeluję do Państwa, abyście odsunęli w czasie załatwianie spraw urzędowych, jeśli nie jest to pilne. Proszę również o zrozumienie, jeżeli załatwienie sprawy nie będzie tak sprawne jak do tej pory.

W związku z realnym zagrożeniem, zwracam się do Państwa z prośbą o ścisłe przestrzeganie zasad kwarantanny. To od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy skuteczność kroków podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się tego zagrożenia. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, jak również mając na względzie dobro innych osób zostańmy w domu. Osoby poddane przymusowej kwarantannie proszę, by bezwzględnie przestrzegały jej zasad i nie opuszczały swoich miejsc zamieszkania.

Dziękując za Państwa zrozumienie w tej trudnej sytuacji i poszanowanie aktualnie obowiązujących zaleceń, proszę byśmy w duchu odpowiedzialności wykazywali wzajemną troskę oraz życzliwość. Wszystkich proszę o otoczenie szczególną opieką osób starszych, schorowanych, samotnych i niezaradnych życiowo.

Głęboko wierzę, iż wspólnie uda nam się przezwyciężyć zaistniałe trudności.

Lesław Wieczorek, Starosta Dąbrowski

Fot. ilustracyjne pixbay.com

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *