Śmiertelny wypadek podczas prac polowych. 78-latek zginął przygnieciony przez ciągnik

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

78-latek z powiatu tarnowskiego, zjeżdżając ciągnikiem rolniczym ze wzniesienia stracił kontrolę nad pojazdem. Mężczyzna zeskoczył z traktora, niestety tak niefortunnie, że pojazd go przygniótł. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący zmarł.

- reklama -

Do śmiertelnego wypadku podczas prac polowych doszło w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku. – W godzinach popołudniowych dyspozytor numeru alarmowego został powiadomiony o wypadku podczas prac polowych w Lubince, w powiecie tarnowskim.  Na miejsce skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków oraz policjantów – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

- REKLAMA -

Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce nie byli w stanie pomóc mężczyźnie, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych.

- Advertisement -

Policjanci ustalili, że 78-latek podczas zjeżdżania ze wzniesienia, ciągnąc za traktorem przyczepę z sianem stracił kontrolę na kierowanym zespołem pojazdów. Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł zeskakującego z niego kierowcę.

– W związku ze śmiertelnym wypadkiem skierowani na miejsce zostali policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy prowadzili tam oględziny z udziałem prokuratora rejonowego – informuje rzecznik małopolskiej policji.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *