Remont mostu Dębnickiego – kierowcy nie będą zadowoleni

Podzielże się tym

Fot. Agencja Informacyjna GEG

Remont mostu Dębnickiego potrwa dłużej niż pierwotnie planowano. Okazało się, że najważniejsza przeprawa przez Wisłę w Krakowie jest w gorszym stanie technicznym niż oceniano przed rozpoczęciem robót. Zwiększy się zakres prac, a tym samym utrudnienia potrwają dłużej.

O wydłużeniu remontu mostu Dębnickiego i zwiększenie zakresu robót poinformował w mediach społecznościowych wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. „W trakcie wizji terenowej z udziałem projektanta pełniącego nadzór nad pracami wskazano na konieczność rozszerzenia zakresu prowadzonych dotychczas robót. Po rozryciu części mostu okazało się, że stan techniczny obiektu wymaga wprowadzenia większych zmian w ramach wsporników chodnikowych na przeprawie i dojazdach do niej, a także wymienienia dodatkowych elementów wyposażenia – krawężników, wpustów mostowych i balustrad” – zakomunikował wiceprezydent Kulig.

Jak poinformował, remont pierwszego pasa (od strony Salwatora) potrwa dwa tygodnie dłużej niż wcześniej zakładano – do 23 września. Potem drogowcy zajmą się drugą nitką (od strony Wawelu).

Już wcześniej godziny prac remontowych zostały wydłużone: od poniedziałku do piątku do godz. 20.00, natomiast w weekendy do godz. 18.00. Prace potrwają w sumie 5 miesięcy, ale największe zmiany w organizacji ruchu drogowego zaplanowano na ok. 3,5 miesiąca. Teraz wiadomo, że będą to co najmniej 4 miesiące. A nie wiadomo, jakie niespodzianki odkryją drogowcy na drugiej stronie mostu Dębnickiego.

Ruch na moście jest utrzymany, ale tylko po jednym pasie w każdą stronę. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony. Miasto zachęca, aby na czas prac korzystać z komunikacji miejskiej – przejazd autobusem w tej części miasta będzie szybszy niż samochodem. Korki w tej części Krakowa są zawsze, ale od kiedy jest remont, są jeszcze większe i obejmują większy obszar. A pod koniec sierpnia rozpocznie się remont Zwierzynieckiej i Kościuszki, co jeszcze bardziej utrudni jazdę w tym rejonie Krakowa.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.