/

Domniemana szefowa gangu pseudokibiców Cracovii nie została wydana Polsce. Obrońcy przekonują, że w kraju nie będzie miała uczciwego procesu

1 minuta czytania
Słowacja. Magdalena K., domniemana szefowa gangu pseudokibiców Cracovii, nadal nie została wydana Polsce. Kobieta od niemal dwóch miesięcy przebywa w słowackim areszcie. Tamtejsza prokuratura nie kwapi się jednak z wydaniem jej polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
 
– Według naszych informacji obrona chce wykazać, że w Polsce mogą być problemy ze sprawiedliwym osądzeniem kobiety – informuje „Gazeta Wyborcza”. Polski obrońca Magdaleny K. już w lutym, tuż po aresztowaniu, mówił, że w kraju mamy do czynienia z „głębokim kryzysem wymiaru sprawiedliwości”.
 
Krakowski sąd odpowiedział już na pytania Słowaków, ale nie ujawnił treści tych wiadomości. Według przepisów Europejskiego Nakazu Aresztowania, Słowacja ma 60 dni na podjęcie ostatecznej decyzji w kwestii wykonania ENA. Magdalena K. była narzeczoną Mariusza Z., ps. Zielony, jednego z szefów gangu „Zielonych”, powiązanego z kibolami Cracovii. Grupa miała zarobić ponad 90 milionów złotych na przemycie narkotyków.
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Tarnów: nie gotuję, zamawiam. Niedziela na dowóz - oferta naszych restauratorów

Następny wpis

Ciężkowice: Skamieniałe Miasto pełne ludzi - rezerwat otwarty dla miłośników spacerów i przyrody (dużo zdjęć)