Duże utrudnienia na zakopiance pod Krakowem

Podzielże się tym

Fot. GDDKiA Kraków

W piątek przed południem kierowcy musza sie liczyć z dużymi utrudnieniami na zakopiance pod Krakowem. W Gaju, gdzie budowany jest wiadukt nad drogą krajowa nr 7, na 1,5 godziny zostanie zamknięta dla ruchu jedna jezdnia.

– 10 listopada zamkniemy w Gaju na ok. 1,5 godziny (od 10.30 do 12.00) jeden pas ruchu na zakopiance w kierunku Krakowa. Będziemy montować pomosty robocze przy jednej z podpór budowanego wiaduktu – informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według pierwotnych zapowiedzi utrudnienia w tym miejscu miały zakończyć się w czwartek wieczorem. Drogowcy potrzebują jednak jeszcze czasu w piątkowe przedpołudnie.

Na weekend 11-12 listopada zostanie przywrócony ruch na obu jezdniach, ale podobne prace nad drugiej jezdni (zachodniej, w kierunku Myślenic) będą prowadzone najprawdopodobniej od 13 do 16 listopada. One będą powodować takie same kłopoty, jakich kierowcy doświadczali w tym tygodniu na zakopiance w Gaju.

Budowa węzła w Gaju

Nad zakopianką w Gaju powstaje wiadukt o długości ponad 120 metrów. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu państwa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.