Ekstraklasa piłkarska – Cracovia rozpoczęła przygotowania do sezonu

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Piłkarze Cracovii w swoim ośrodku treningowym w Rącznej rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Na razie krakowski klub nie pozyskał nowych zawodników.

- reklama -

Poprzednie rozgrywki nie były dla „Pasów” udane. Zespół zajął dopiero 13. miejsce i praktycznie do końca bronił się przed spadkiem. Klub, po śmierci właściciela Janusza Filipiaka, przechodził sporo zmian wprowadzanych przez prezesa Mateusza Dróżdża.

- REKLAMA -

Dla trenera Dawida Kroczka, który 5 kwietnia zastąpił Jacka Zielińskiego, będzie to pierwszy samodzielny sezon w ekstraklasie. Sztab szkoleniowy jest systematycznie wzmacniany. Rozbudowano dział skautingu, a za kierowanie jego pracą odpowiada Jacek Gambal, który przeniósł się z Rakowa Częstochowa.

- Advertisement -

Nowy trenerem odpowiadającym za przygotowanie motoryczne został Paweł Drehsler, ostatnio pracujący w ŁKS Łódź, a kolejnym asystentem Konrad Stańczyk. Zatrudniono też nowego lekarza – dr hab. Przemysława Pękalę. Zastąpił on na tym stanowisku Sylwię Krzykawską-Figurę, która była związana z klubem przez 15 lat. Obowiązki kierownika zespołu powierzono Michałowi Nawrotowi. Wcześniej wypełniał je Filip Trubalski, ale on już w kwietniu objął stanowisko dyrektora technicznego klubu.

Z Cracovią pożegnało się do tej pory sześciu piłkarzy – bramkarze Lukas Hrosso i Adam Wilk, obrońcy Eneo Bitri, David Jalblonsky i Cornel Rapa oraz pomocnik Takuto Oshima. Nieznana jest jeszcze przyszłość Mathiasa Hebo Rassmusena. Duńczykowi, który przez ostatnie półtora roku leczył kontuzję, 30 czerwca kończy się kontrakt i nie zapadła jeszcze decyzja o kontynuowaniu współpracy.

Na wtorkowym treningu Kroczek miał do dyspozycji 22 piłkarzy, w tym obrońcę Jakuba Jugasa. Czech wrócił do zdrowia po ciężkiej kontuzji, przez którą stracił rundę wiosenną. Zabrakło natomiast Otara Kakabadze reprezentującego Gruzję na mistrzostwach Europy, a także Finów Benjamina Kallmana i Arttu Hoskonena oraz Macedończyka Janiego Atanasova. Ta trójka jeszcze na początku czerwca rozgrywała mecze w swoich reprezentacjach i dopiero pod koniec czerwca zameldują się w Krakowie.

W dniach od 1 do 10 lipca zespół będzie przebywał na obozie w Warce. W planach jest rozegranie sześciu sparingów; najpierw z Polonią Bytom (29.6), a potem już w Warce z Radomiakiem Radom (3.7) i Omonią Nikozja (6.7). Po powrocie do Krakowa odbędzie się sparing z Hapoelem Beer Szewa (10.7) i próba generalna przed startem ekstraklasy z Sigmą Ołomuniec i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ten dwumecz odbędzie się 13 lipca.

Cracovia sezon zainauguruje 21 lipca spotkaniem z Piastem Gliwice na swoim stadionie.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *