Groźny pożar pawilonów handlowych na Ruczaju

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Kilka godzin trwała akcja gaśnicza przy pożarze pawilonów handlowych przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej. Akcję utrudniały wybuchy instalacji gazowej. Spaleniu uległa tylko część zabudowy, ale w sobotę wszystkie sklepy w tym miejscu były zamknięte.

- reklama -

O nocnym pożarze pawilonów handlowych przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej informuje Patrol 998 Małopolska. Zdjęcia z akcji można znaleźć TUTAJ.

- REKLAMA -

Zgłoszenie o pożarze służby otrzymały w nocy o godz. 1,35. Na miejsce skierowano strażaków z trzech krakowskich jednostek. Pojawiły się także 4 patrole policyjne, pogotowie gazowe.

- Advertisement -

„Pożar szybko się rozprzestrzenił przez wybuchy instalacji gazowej doprowadzonej do obiektów, ogniem zajęły się rzeczy znajdujące sie dookoła jak i dach. Do wczesnych godzin porannych trwało dogaszanie oraz prace rozbiórkowe” – podaje Patrol 998 Małopolska.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

W sobotę wszystkie sklepy w zespole pawilonów przy przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej były zamknięte. Na drzwiach wejściowych wisiały kartki z informacją o awarii lub zamknięciu do odwołania.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *