Kąpielisko na Zakrzówku. Tłumy na pomostach z basenami, strażnikom miejskim zabrakło blokad na koła

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

To, co się działo w niedzielę na Zakrzówku, to przedsmak tego, jak będzie wyglądać to miejsce, kiedy oficjalnie zostanie otwarte kąpielisko. Tłumy pojawiły się nie tylko na alejkach spacerowych, ale także na pomostach z basenami. Tam nie tylko plażowano, ale byli i tacy, którzy kąpali się w basenach. A wokół Zakrzówka – samochody zaparkowane, gdzie tylko się da. Strażnicy miejscy mieli prawdziwe żniwa – nie tylko wystawiali mandaty, ale zakładali także blokady na koła. Nie na wszystkie źle zaparkowane samochody, bo mieli za mało blokad.

- reklama -

Zobaczcie, co działo się w niedzielę na Zakrzówku…

- REKLAMA -

Park na Zakrzówku jest już dostępny dla mieszkańców, ale kąpielisko zostanie otwarte dopiero 22 czerwca. To nie przeszkodziło setkom osób, by już skorzystać z pomostów i podwieszanych basenów.

- Advertisement -

Powstałe na tafli zbiornika ażurowe baseny mają różną głębokość, dając możliwość kąpieli zarówno osobom potrafiącym, jak i niepotrafiącym pływać, w tym najmłodszym krakowianom, którzy mają do dyspozycji basen o głębokości 40 cm. Dla wprawnych pływaków kąpielisko oferuje baseny o głębokości 3,5 m. Pamiętać należy, że średnia głębokość wody wokół pomostów to ok. 20m. „Kąpiel poza wyznaczonym kąpieliskiem oraz poza godzinami jego funkcjonowania możliwa jest wyłącznie na własną odpowiedzialność” – ostrzegają urzędnicy magistratu.

Po otwarciu kąpieliska wstęp na pomosty będzie limitowany. „Baseny pływające w tzw. małym zbiorniku pomieszczą 600 osób, gwarantując im bezpieczną kąpiel. Limit dostępu do całego obiektu ma na celu ochronę jego kameralnego charakteru oraz czystości wody i ochronę przyrody” – informują urzędnicy i zalecają stosowanie „preparatów do opalania niezawierających pochodnych ropy naftowej, sztucznych barwników, parabenów i silikonów”.

(AI GEG)

Share This Article
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *