Kolejne opóźnienia na moście dębnickim. W czwartek otwarcia nie będzie…

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Most Dębnicki miał być otwarty dla pełnego ruchu (po dwa pasy w każdym kierunku) już w najbliższy czwartek. Nie będzie! Są kolejne opóźnienia. Zarząd Dróg Miasta Krakowa tłumaczy je „niesprzyjającymi warunkami pogodowymi”. Kierowcy musza się borykac z ogromnymi utrudnienia co najmniej jeszcze przez kilka dni.

- reklama -

„Z przykrością informujemy, że z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, termin zakończenia remontu mostu Dębnickiego ulegnie niewielkiemu opóźnieniu” – podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. – Nasz zespół pracuje z pełnym zaangażowaniem, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość tej ważnej przeprawy, jednak technologia, której używamy do remontu, wymaga co najmniej trzech kolejnych dni bez opadów deszczu – podkreślają przedstawiciele ZDMK.

- REKLAMA -

– Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przestrzegać ustalonego harmonogramu. Niestety, warunki pogodowe są poza naszą kontrolą i w tej sytuacji musimy dostosować się do nich, aby zapewnić najwyższą jakość wykonanych prac – tłumaczą urzędnicy i przepraszają za „wszelkie niedogodności, które ta sytuacja może spowodować”. – Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć prace i przywrócić pełną przejezdność mostu Dębnickiego – zapewniają pracownicy ZDMK.

- Advertisement -

Termin zakończenia remontu mostu Dębnickiego był już przesuwany kilka razy. Ostatni termin przywrócenia ruchu na całej szerokości wyznaczono na czwartek, 23 listopada. Niestety i on nie zostanie dotrzymany.

Remont mostu Dębnickiego powoduje ogromne utrudnienia i korki. Przejazd Alejami Trzech Wieszczów i ulicą Konopnickiej zawsze wiąże się z ze staniem w korkach. Od kilku miesięcy, od kiedy trwa remont mostu Dębnickiego, te korki są jeszcze większe, a do tego kierowcy grzęzną na zatłoczonych ulicach stanowiących alternatywę dla popularnego szlaku komunikacyjnego w mieście.

A to nie koniec kłopotów kierowców… Jeszcze w poniedziałek Zarząd Dróg Miasta Krakowa informował o rozpoczęciu awaryjnej wymiany dylatacji na moście Zwierzynieckiej. Roboty wymagały ograniczenia ruchu do jednego pasa w każdym kierunku. I to w czasie, kiedy podobne ograniczenia obowiązują jeszcze na moście Dębnickim.

– Prace nad awaryjną wymianą dylatacji na moście Zwierzynieckim zostały wstrzymane – poinformował we wtorek magistrat. Urzędnicy tłumaczą, że most jest alternatywną przeprawą dla remontowanego mostu Dębnickiego i że roboty będą kontynuowane w dogodniejszym terminie – po zakończeniu prac na moście Dębnickim. Pozostaje pytanie, dlaczego do takich wniosków nie doszli wcześniej…

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *