Korowód juwenaliowy na ulicach Krakowa. Studenci odebrali klucze do bram miasta

Podzielże się tym

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Kraków przechodzi dziś całkowicie w zarządzanie studentów. Jak co roku, z prawdziwą przyjemnością powierzam państwu klucz do bram miasta – powiedział prezydent Jacek Majchrowski oddając symbolicznie władzę studentom. Wcześniej ulicami Krakowa przeszedł barwny korowód juwenaliowy.

Tradycyjny korowód juwenaliowy wyruszył o godz. 9.30 spod Domu Studenckiego Kapitol na plac Szczepański… Zobacz, jak wyglądał…

(Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl)

O godz. 11 prezydent Jacek Majchrowski przekazał studentom klucze do bram miasta.  – Zgodnie z dawnym zwyczajem, Kraków przechodzi dziś całkowicie w zarządzanie studentów. Jak co roku, z prawdziwą przyjemnością powierzam państwu klucz do bram miasta – aby podkreślić, jak bardzo dumni jesteśmy z naszych liczących ponad sześć wieków tradycji uniwersyteckich. Obecność studentów dla współczesnego Krakowa jest niezwykle ważna – nie ma przecież w Polsce drugiego takiego miasta, o tak zdecydowanym uniwersyteckim charakterze, w tak ogromnym stopniu kształtowanego przez środowisko akademickie – powiedział prezydent Jacek Majchrowski, podkreślając, że  przygotowywane od lat z klasą i rozmachem oraz świętowane z fantazją Juwenalia, to jeden z wyróżników Krakowa.

klucz majchrowski 1
Korowód juwenaliowy na ulicach Krakowa. Studenci odebrali klucze do bram miasta 40

(fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl)

Tegoroczne Juwenalia trwają od 16 do 21 maja. W czterech strefach w Krakowie studenci mają okazję do usłyszenia na żywo swoich ulubionych artystów oraz rywalizacji podczas różnych konkurencji sportowych. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via