Krakowska policja co weekend prowadzi akcje przeciwko nielegalnym wyścigom

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Krakowska policja praktycznie co weekend prowadzi działania, które mają zapobiegać nielegalnym wyścigom. Tylko w nocy z piątku na sobotę wystawiła mandaty na ponad 16 tys. złotych.

„Praktycznie co weekend prowadzimy działania mające na celu przeciwdziałania nielegalnym wyścigom i generowanym przez nie niebezpiecznymi sytuacjom drogowym” – poinformowała w niedzielę małopolska policja w mediach społecznościowych.

Także w nocy z piątku na sobotę, czyli wtedy, kiedy doszło do śmiertelnego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie, funkcjonariusze z komendy miejskiej przeprowadzili 46 kontroli, wystawili 34 mandatów karnych na ponad 16 tys. zł, zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.

Działaniami objęte było miasto Kraków, gdzie jednak tej nocy nie odnotowano nielegalnych rajdów. Mandaty wystawione zostały w okolicznych miejscowościach – Niepołomicach i Targowisku.

W kontrolach z piątku na sobotę brało udział 31 policjantów z 15 patroli.

Nocą z piątku na sobotę w centrum Krakowa, przy moście Dębnickim, samochód wypadł z al. Krasińskiego, uderzył w sygnalizację świetlną i lampę uliczną, następnie zjechał, dachując, po schodach na bulwar Czerwieński, gdzie uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę pieszo-rowerową. Wszyscy czterej mężczyźni, w wieku 20-24 lata, jadący samochodem, zginęli. Na nagraniu zdarzenia, opublikowanym w internecie, widać, że auto poruszało się z dużą prędkością, ale i po drodze próbowało ominąć przechodnia, który wkraczał na ulicę w miejscu niedozwolonym dla pieszych.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.