Krakowska policja w żałobie – dwoje policjantów odeszło na wieczną służbę

Podzielże się tym

Fot. Pexels

Krakowska policja informuje o śmierci dwójki funkcjonariuszy. 23 października 2023 roku, wieku 40 lat zmarł asp. Leszek Kita – policjant Komisariatu Policji VI w Krakowie. 21 października 2023 roku na wieczną służbę odeszła też 56-letnia asp. szt. Renata Warchoł – policjantka z tego samego komisariatu.

Aspirant Leszek Kita w szeregi policji wstąpił w 2008 roku. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji VIII w Krakowie, następnie pełnił ją w Komisariacie Policji V w Wydziale kryminalnym, a przez kilka kolejnych lat obejmował stanowisko dzielnicowego w tej jednostce. Od sierpnia 2021 roku służbę pełnił w Komisariacie Policji VI, najpierw jako detektyw w pionie kryminalnym, a następnie jako oficer dyżurny tego komisariatu. „W pamięci koleżanek i kolegów zapamiętany zostanie jako osoba życzliwa, empatyczna, na którą zawsze można było liczyć. Kierownictwo krakowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłego” – informuje krakowska policja.

policja zaloba

Śp. asp. Leszek Kita (fot policja w Krakowie)

Aspirant sztabowy Renata Warchoł całe swoje życie zawodowe poświęciła Policji, w szeregi której wstąpiła 16 marca 1991r. Od 1999 roku związana była z Komisariatem Policji VI w Krakowie, gdzie początkowo pełniła służbę w sekcji prewencji, a od 2003 roku w ogniwie do spraw wykroczeń. „Podczas wieloletniej służby dała się poznać jako profesjonalistka i odpowiedzialny funkcjonariusz. W pamięci Policjantów i pracowników pozostanie osobą życzliwą, chętnie dzielącą się wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami. Kierownictwo krakowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłej.
Cześć Jej pamięci!” – czytamy w informacji krakowskiej policji.

Msza święta żałobna przy Zmarłej odprawiona zostanie w piątek, 27 października 2023 roku, o godzinie 13.00 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim przy ul. Powstańców, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły