Kierowcy już jeżdżą tym odcinkiem S7, teraz mogą zatrzymać się na parkingu i skorzystać z toalety

Podzielże się tym

Fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

We wtorek, 24 października 2023, koło południa przy drodze ekspresowej S7 w okolicy Miechowa zostaną otwarte dwa miejsca obsługi podróżnych. To parkingi z toaletami, placami zabaw dla dzieci i wiatami.

Prawie 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Moczydło – Miechów został otwarty ponad miesiąc temu. Teraz kierowcy będą mogli nie tylko jeździć trasą szybkiego ruchu, ale także się przy niej zatrzymać i skorzystać z toalety.

– Około południa udostępnimy kierowcom i podróżnym jadącym S7 w okolicy Miechowa dwa nowe Miejsca Obsługi Podróżnych 0 informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeden z takich punktów będzie w Małoszowie – przy jezdni w kierunku Krakowa), drugi w Giebułtowie – przy jezdni w kierunku Warszawy. – Te MOP-y zostały zbudowane w ramach otwartego na początku września prawie 19-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 Moczydło – Miechów – zaznacza przedstawiciel GDDKiA.

S7 MOP y

(Fot. GDDKiA Kraków)

Przy każdym z parkingów są toalety, place zabaw i wiaty. Przygotowano na każdym z nich 53 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 13 dla ciężarowych i 4 dla autokarów oraz 2 dla pojazdów z ładunkiem niebezpiecznym. Dodatkowo są tam również stanowiska do ważenia pojazdów.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.