Możesz posadzić drzewo dla swojego dziecka, musisz się zapisać

Podzielże się tym

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

To będzie sadzenie drzew w ramach kolejnej akcji Park Krakowian. Dla upamiętnienie swoich dzieci mieszkańcy Krakowa posadzą 300 drzew przy ul. Węgrzeckiej. Aby wziąć udział w sadzeniu i mieć drzewo dla swojego dziecka, trzeba się wcześniej zapisać – rejestracja rusza w czwartek, 2 listopada rano. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Tej jesieni krakowskie rodziny posadzą 300 drzew przy ul. Węgrzeckiej. To tam pojawi się już siódmy Park Krakowian. „Chcesz symbolicznie upamiętnić narodzenie swojego dziecka poprzez tradycyjne posadzenie drzewa? Weź udział w kolejnej akcji Park Krakowian” – zachęca Zarząd Zieleni Miejskiej, który organizuje akcję sadzenia drzew.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz do zapisów, który uruchomiony zostanie w czwartek, 2 listopada o godz. 9.00. Akcja jest całkowicie bezpłatna, ale o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, czyli trzeba się spieszyć z rejestracją. Przed zapisem należy zapoznać się z regulaminem.

Drzewo można posadzić dla każdego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, a jego „przynależność” do młodego krakowianina symbolizować będzie pamiątkowy dyplom. Aby go otrzymać, należy to zaznaczyć podczas wypełniania formularza.

„Zainicjowana przez mieszkańców akcja z roku na rok cieszy nieustającą sympatią krakowskich rodzin. Pierwszy raz odbyła się w 2017 roku, kiedy zostało posadzonych 205 drzew przy ul. Ks. Józefa. Każda kolejna edycja pokazała jak wielką aprobatę mieszkańców cieszy się to wydarzenie i jak wielu z nich z niecierpliwością czeka na posadzenie drzew dla swoich pociech. Mamy nadzieję, że i tym razem wspólnie stworzymy kolejne zielone, wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa” – zachęca Zarząd Zieleni Miejskiej.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.