Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Apel Poległych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Podzielże się tym

Warszawa. W poniedziałek (1.08) punktualnie o godzinie 17 Warszawa odda hołd powstańcom, którzy 78 lat temu bohaterstwo przeciwstawili się hitlerowskim okupantom. Hołd obrońcom miasta będzie składany przede wszystkim przed pomnikiem Gloria Victis, ale także w formie minuty ciszy na ulicach całej stolicy, i w całym kraju. Uroczystości tradycyjnie poprzedził Apel Poległych, w którym uczestniczyli powstańcy i najważniejsi przedstawiciele państwa.

– Na pytanie, czym w istocie dla Polaków jest Powstanie Warszawskie i jak oni je oceniają i jak oni na nie dzisiaj patrzą – odpowiedź jest co roku w Warszawie w tych właśnie dniach, kiedy jesteśmy tutaj przy pomniku na pl. Krasińskich, na wojskowych Powązkach każdego 1 sierpnia i jest cała Polska – mówił prezydent Andrzej Duda.

Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Jerzy Mindziukiewicz ocenił zaś, że „Polska jest dziś nieporównywalnie bardziej bezpieczna”. – Pomagamy uchodźcom wojennym z Ukrainy, dając ponadczasowy drogowskaz w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu najważniejsze – dodał.

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share via