Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu! „Przygotuj się na podtopienia”

Podzielże się tym

Fot. Pixabay

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. „Przygotuj się na ewentualne podtopienia” – czytamy w alercie RCB rozesłanym do mieszkańców Krakowa i Małopolski.

Ostrzeżenie RCB dotyczy nocy z soboty z na niedzielę. Z kolei synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują o silnym deszczem i burzach przez całą sobotę. Ich ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do niedzieli, 24 września, do godz. 10.00.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 50 do 85 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/godz. Możliwy nawet grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 proc.

„Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Apelujemy o ostrożność!” – ostrzegają miejskie służby w Krakowie.

Opady deszczu sprawiają, że na drogach panują trudne warunki. Kierowcy powinni zwolnić i dostosować prędkość do ograniczonej widoczności i mokrej nawierzchni.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.