Podziękowania dla abpa Marka Jędraszewskiego za „zrównoważone doradztwo, takt i kulturę osobistą”

Grzegorz Skowron
Fot. Wikimedia

Abp Marek Jędraszewski nie jest już wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, Za 10-letnią pracę na tym stanowisko otrzymał list z podziękowaniami od innych hierarchów kościelnych. W liście mowa jest o dyspozycyjności metropolity krakowskiego, jego gotowości do współpracy, zrównoważonym doradztwie oraz jego takcie i kulturze osobistej.

- reklama -

Krytycy abpa Marka Jędraszewskiego wytykają mu przede wszystkim zaangażowanie polityczne i krytykowanie mniejszości seksualnych. Dla biskupów, członków Episkopatu metropolita krakowski to zupełnie inna postać, która wnosi ogromny wkład w życie Kościoła. Świadczy o tym list z podziękowaniami dla abpa Jędraszewskiego, podpisany przez bpa Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski oraz abpa Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego, dotychczasowego przewodniczącego KEP.

- REKLAMA -

Treść tych podziękowań przytaczamy poniżej.

- Advertisement -

„Najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie,

w związku z zakończeniem pełnienia funkcji Zastępcy Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność. Obejmujemy nią wszystkie działania podejmowane przez Księdza Arcybiskupa w celu wspierania Przewodniczącego KEP w realizacji powierzonych zadań.

Z wielkim uznaniem kierujemy słowa podziękowań za dyspozycyjność i gotowości do współpracy. Prezydium KEP zawsze mogło liczyć – co mocno podkreślamy – na wsparcie Księdza Arcybiskupa w postaci cennego, zrównoważonego doradztwa.

Obecność i aktywność Księdza Arcybiskupa w licznych gremiach Konferencji Episkopatu Polski, takich jak: Rada Stała, Rada Naukowa, Komisja Wychowania Katolickiego czy Sekcja Nauk Filozoficznych Komisji Nauki Wiary, Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu RP i KEP, czy Rada Programowa KAI i Rada Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ma wielkie znaczenie dla owocności ich prac.

Nakreślając powyższy zarys aktywności, pragniemy jeszcze w sposób szczególny podziękować Waszej Ekscelencji za rzadko wymieniane i doceniane walory osobowości. Dziękujemy za takt i kulturę osobistą. Niezależnie od okoliczności, nawet trudnych i kontrowersyjnych, postawa Księdza Arcybiskupa jest zawsze pełna godności i uprzejmości.

Wdzięczni za wielki wkład w życie Kościoła, który jest w Polsce, życzymy, aby Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszyło Księdzu Arcybiskupowi w dalszej pasterskiej posłudze.

Trwając w braterskiej jedności w Chrystusie Panu” – i tu podpisy bpa Mizińskiego i abpa Gądeckiego.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *