Polonez na Rynku Głównym w Krakowie – tańczyli wszyscy [video]

Podzielże się tym

Fot. screen Telewizja Krakow.pl

Sobotni wieczór na Rynku Głównym w Krakowie zawsze czymś zaskakuje. Tym razem – polonezem. Wspólne wykonanie tego tańca przez Balet dworski Cracovia Fanza, turystów i mieszkańców jest już tradycją corocznego Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Zobaczcie, jak poradzili sobie tancerze z polonezem…

24. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” odbywał się w Krakowie od 15 do 23 lipca. Festiwal to spektakle, pokazy, warsztaty, a także Krakowski Bal Królewski. Oprócz Baletu Cracovia Danza wystąpili: francuski zespół HéliosKine, indyjski zespół z New Delhi Kathak Sanskriti Alaknanda oraz Capella Antiqua Bialostociensis.

Na finałową galę, 23 lipca, o godz. 19.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego złożyły się występy m.in. francuskiego zespołu HéliosKine, który zaprezentował taniec planet w choreografiach barokowych mistrzów tańca oraz spektakl w wykonaniu Baletu Cracovia Danza – „Planety tańcem poruszone”.

Tematyka tegorocznej edycji festiwalu łączyła się ze świętowaniem w wielu krajach 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenia festiwalowe przypominały postać i dzieło Mikołaja Kopernika oraz zasady jego teorii heliocentrycznej, a także prompwały jego wielki wkład w naukę. 

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.